fbpx

Co właściwie oznacza druk cyfrowy reaktywny?

Co właściwie oznacza druk cyfrowy reaktywny?
Najpierw krótka definicja: termin druk cyfrowy na tekstyliach odnosi się do drukowania wzorów na dzianinach i tkaninach w przemysłowym druku, czyli przed uszyciem wyrobów z materiału zadrukowanego. Ten proces nie ogranicza naszej wyobraźni odnośnie grafiki, a za razem jest przyjazne dla środowiska.
Zaletą druku reaktywnego jest trwałość i miękkość chwytu gotowego druku. Druk jest nie wyczuwalny w rękach na materiale bawełnianym pokrytym drukiem reaktywnym.
Jak działa druk cyfrowy na tkaninach?
Druk cyfrowy na tekstyliach działa prawie tak samo jak normalny druk na papierze. Głowice atramentowe poruszają się do przodu i do tyłu nakładają atrament w różnych kolorach, które następnie tworzą obraz. Duża precyzja umożliwia nam drukowanie grafiki wysokiej jakości do 2400 DPI.
Na początku materiał musi przejść przygotowanie wstępne, nasączenie środkami chemicznymi. Ten proces utrwala druk i dozwala na głęboką penetracje tuszy. Ta zaawansowana i nowoczesna technologia druku na tekstyliach pozwala uzyskać foto realistyczne motywy i nasycone kolory na materiałach o szerokości do 240 cm i gramaturze od 30 do 450g/m2.
Jakie są konkretne korzyści?
Intensywne realistyczne i miękkie druki na materiale. Oszczędność kosztów, większa elastyczność, a przede wszystkim tania produkcja krótkich serii. Ponadto możliwe jest osiągnięcie wysokiej rozdzielczości druku w szerokiej skali kolorystycznej oraz motywów fotograficznych. Nie zapominając o temacie ochrony środowiska!

Posty powiązane